TiranaAlb
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2766
Registriert: Di, 31. Mär 2009, 17:56

Rinas

Mo, 25. Jan 2016, 23:40

Takim i Ambasadorit Ilir Tepelena me Ministrin e Transportit të Rumanisë, z. Dan Marian Costescu, me të cilin u diskutua lidhur me mundësinë e (ri)vendosjes së një linje direkte fluturimi mes Bukureshtit dhe Tiranës, përmes Kompanisë ajrore rumune “Tarom”, si dhe për çështje të tjera të bashkëpunimit dypalësh në fushën e Transportit

TiranaAlb
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2766
Registriert: Di, 31. Mär 2009, 17:56

Re: Rinas

Di, 26. Jan 2016, 2:37

TiranaAlb hat geschrieben:Takim i Ambasadorit Ilir Tepelena me Ministrin e Transportit të Rumanisë, z. Dan Marian Costescu, me të cilin u diskutua lidhur me mundësinë e (ri)vendosjes së një linje direkte fluturimi mes Bukureshtit dhe Tiranës, përmes Kompanisë ajrore rumune “Tarom”, si dhe për çështje të tjera të bashkëpunimit dypalësh në fushën e Transportit
Wieso Rinas und wieso ein einziges Thema ?

Eine weitere rumänische Hauptstadt wäre gut. 2 mal die Woche.


Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1800
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 22:55

Re: Rinas

Fr, 04. Jan 2019, 0:17

Wieso nicht Baku-Tirana?
Oder noch besser: Nairobi-Tirana, leben ja sehr viele Albaner in Nairobi.

Zurück zu „Shqip“