Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2912
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Disa nga dokumentat e vlefshme për albanologjinë

Mi, 02. Nov 2011, 6:31

Disa nga dokumentat e vlefshme për albanologjinë ...

http://www.shqiptarortodoks.com/tekste/ ... a_1592.pdf
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Fjalori i Gj. Shqipe i Konstantin Kritoforidhit 1882

Do, 03. Nov 2011, 10:39

Belifario hat geschrieben:
aman egantia (te pershendes) gjete edhe ti vend per keto tekste, "shyqyr" qe si kane lexuar vllaznit e asaj ane se do te deklaronin shkaj-nize!
Nipi i Hoxhes asaj ane....e hapi ket te.... per nje Ortodoks...... ( qe as tye nuk te ka intersu)

e tash.....ski pun tjeter se kris pushken.........se nuk te interson personi, tema...po vetem zorri mu kap dhe mi provoku njerzt.....(tipik idiotizem shiptar.... apo)


............ ti ki probleme, problem me identitetin tonde, me identitetin e "shqiptarve"....... jo ne..te lutem, lem rahat me ket fanatizem....qe pe helmon gjith biseda dhe tema ...
Zuletzt geändert von Alket am Do, 03. Nov 2011, 11:27, insgesamt 4-mal geändert.

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: bitte löschen..............

Do, 03. Nov 2011, 10:59

löschen bitteee

secondo-ch
Member
Beiträge: 8
Registriert: Do, 16. Jun 2011, 18:26

Salon ondulimi dhe grimi per NUSE!

So, 20. Nov 2011, 20:19

Pershendetje te gjithve

Kush ka pas ekperienc te mira me ndonje salon nuserie ne maqedoni?
Cili esht me i miri?

Kam degju per Stylistin Armend ne shkup, a ka qen diskush aty najher?

FLM per pergjigjet!

insomniac
Member
Beiträge: 26
Registriert: Di, 18. Mai 2010, 22:38

Re: Salon ondulimi dhe grimi per NUSE!

Sa, 26. Nov 2011, 19:11

Pershendetje!

Une kam qene te stilisti Armend Ramadani ne Shkup. Sa me perket mua, grimi per nuse nuk me pelqen shume tek Armendi. Armendi punon sipas mendimit tim ekstravagant dhe nga pak "too much". Ne webfaqen e Armendit ndoshta mund te krijosh¨nje mendim per vete sa i perkete grimit, eshte :

http://www.armendramadani.com/galerite.htm

Mos harro: Nese ke interes per grim tek Armendi duhet te rezervosh termin shume heret :)

Perndryshe njoh stilista te tjere ne Shkup qe poashtu punojne shume mire :) Nese ke interes vetem lajmrohu ne PN.

Naten, te pershendes.

Estra
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 4413
Registriert: Di, 22. Mär 2005, 21:27

Re: Ftesë për festën e Flamurit më 28. Nëntor 2006

Mo, 28. Nov 2011, 8:17

Urime diten e Flamurit
Urime 28. Nentori

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2912
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Re: Ftesë për festën e Flamurit më 28. Nëntor 2006

Mo, 28. Nov 2011, 15:18

Estra hat geschrieben:Urime diten e Flamurit
Urime 28. Nentori

E gëzofshi dhe ju nga Zvicra Estra! :D :X: :D
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Ftesë për festën e Flamurit më 28. Nëntor 2006

Di, 29. Nov 2011, 17:25

Urime Diten e Paveresise se Republikes se Shqiperise!

:X: :X: :X:

100-vjetorin ishalla edhe me mire!
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Ftesë për festën e Flamurit më 28. Nëntor 2006

Di, 29. Nov 2011, 20:54

urime diten e pamvarsis se shqipnis!

SeRvicecok
New Member
New Member
Beiträge: 1
Registriert: So, 15. Jan 2012, 12:01

All services

Sa, 07. Apr 2012, 18:35

Will irgendwie schaffen .

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Ftesë për festën e Flamurit më 28. Nëntor 2006

Sa, 28. Apr 2012, 19:20

aquazi-...kusho....gaditu! rrnoft! ^^

Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
Beiträge: 1544
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10

Natyra me shqiponje

Sa, 19. Mai 2012, 20:27

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:29, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.

Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4785
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Natyra me shqiponje

Sa, 19. Mai 2012, 21:30

[bitte ein wenig Anstand] haha

Dada
Member
Beiträge: 50
Registriert: So, 07. Sep 2008, 12:18

Bajrami Vogel

Mo, 09. Jul 2012, 12:42

Përshendetje, a e din dikush se kur ësht Bajrami vogel saktësisht në Tetor?

senjorita
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 257
Registriert: Mi, 16. Jan 2008, 20:46

Re: Bajrami Vogel

Mo, 09. Jul 2012, 12:54

hey,

25. tetor - 28. tetor 2012

lg
Verwende nie mehr als 10% für ein Problem, aber mindestens 90% für die Lösung!

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Bajrami Vogel

Mo, 09. Jul 2012, 12:57

oj dadush ja ketu mundesh te gjejsh pergjigje adekuate.

http://www.uais.ch/new1/index.php/festat-islame
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Dada
Member
Beiträge: 50
Registriert: So, 07. Sep 2008, 12:18

Re: Bajrami Vogel

Mo, 09. Jul 2012, 13:32

FLM shumë për përgjigjet :)!

sebii
New Member
New Member
Beiträge: 2
Registriert: Do, 09. Aug 2012, 22:26

Dasma ne Shkup

So, 12. Aug 2012, 23:10

Pershendetjeper lexuesit

Kisha disa pyetje ne lidhje me dasma..

1. Njihni Lokal te bukur per dasma ne shkup? (e preferojme pronarin shqiptar)
2. Cili/-a kengtar/-e ju duket i/e mire per dasma?
3. Salon per ondulim dhe kozmetik? (ne shkup ose kumanove)
4. Fotografist per dasem dhe per nje foto-shooting? (ne shkup)

Do te na kishit ndihmuar shume me disa ideja sepse ne jetojm jasht vendlindjes dhe nuk jemi aq te informuar per keto tema...
Ju faleminderit shume!
Me respekt
Sebii

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

“Jam Shqiptar” tashmë një himn për rininë

Mi, 31. Okt 2012, 15:32

Nju Jork - Rinia sot mundohet të gjejë se çfarë identiteti ka në shoqëri ku secili person përdor mënyra të ndryshme për t’u angazhuar, mbijetuar dhe krijuar një imazh. Disa të rinj kanë gjetur tek hip-hopi në veçanti sfondin për të arritur pikërisht këtë qëllim – një zë për të patur identitetin social.
Kompania diskografike e Amerikës, në shtetin e Connecticut-it, me emrin “Eagles Up” / EU (përkthim:Shqiponjat Lart) është një brez i ri i hip-hopit amerikan. Me nisje që nga fillmet e vitit 2000 “Eagles Up” ka influencuar kulturën e hip-hopit, që shkon përtej lirikave të reperave. Kompania “Eagles Up” nxjerr në pah një krijimtari artistike, veshje, stil muzikor dhe filozofi përkatëse për kulturën e hip-hopit, duke përcaktuar një fenomen të ri kulturor në muzikën e hip-hopit. Me drejtues dhe themelues, reperin e njohur botërisht, Amerikanin me origjine kosovare Gem Belushi, kompania e tij ka sjellë tek adhuruesit e muzikës rap në Amerikë, një pjesë të kulturës së Kosovës.
“Misioni i Eagles Up është që të përfshijë europianët në skenën e hip-hopit. Ne si prezantues të shqiptarëve, me krenari duam të sjellim ekspozim për Shqipërinë dhe Kosovën në Amerikë. EU sjell talente të papara dhe origjinale dhe është e rëndësishme të përcjellim aspektin europian në industrinë muzikore në Amerikë, e cila mungon. Jam tepër krenar për prejardhjen time shqiptare, edhe pse kam lindur në Amerikë, dhe e ndjej si detyrë që kultura dhe muzika shqiptare të depërtojë në Amerikë,” shprehet themeluesi i kompanisë diskografike, Eagles Up, Gem Belushi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Siq po duket edhe ne Amerik jan njerzit si Gem Belushi te interesuar per Shqiptarin.

jam i sigurt qe Beli dhe Squad do te kan merzi Nisma te tilla. :X:
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?


Zurück zu „Shqip“