Miki Tahiri
Member
Beiträge: 22
Registriert: Sa, 06. Nov 2010, 22:16

Sa, 06. Nov 2010, 22:25

urime dhe pergezime nga une... suksese dhe mireqenine ne te ardhmen..

te fala

miki

deqanasja
New Member
New Member
Beiträge: 3
Registriert: Sa, 23. Okt 2010, 18:24

byreka

Mi, 24. Nov 2010, 12:03

a din dikush se gatuhen byrekat si nkosov?????????????????????????????

Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
Beiträge: 1544
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10

Mi, 24. Nov 2010, 12:11

. . . . . .
Zuletzt geändert von shqiptare am So, 03. Jul 2011, 23:52, insgesamt 1-mal geändert.

deqanasja
New Member
New Member
Beiträge: 3
Registriert: Sa, 23. Okt 2010, 18:24

Mi, 24. Nov 2010, 22:40

Flm. shum.

Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1800
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 22:55

Mi, 24. Nov 2010, 23:45

Ist die Mehrzahl von Byrek nicht =Byrek?
Man kann nicht sagen, 1 Byrek, shume byreka.

Ist ähnlich wie Milch. Was ist die Mehrzahl von Milch :D

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2912
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Do, 25. Nov 2010, 17:27

Baton84 hat geschrieben:Ist die Mehrzahl von Byrek nicht =Byrek?
-> Numri shumës është "byrek,-ë/ët"...
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2912
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Festa e Flamurit - 28 Nentor!

Fr, 26. Nov 2010, 16:28

A zhvillohet diku në Zvicër ose Gjermani festë për 28 Nëntorin?
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Fr, 26. Nov 2010, 16:52

ne shpien tone, flamuri eshte nqit ne ballkon (-:

arsimi shqiptar ne zvicer organizon me siguri nje Fest, si edhe bashkimi e shtundete shqiptar si ne vitet e kaluar.

Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1800
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 22:55

Fr, 26. Nov 2010, 17:19

www.studenti-zh.ch


Mbrëmja do të mbahet:

Data: 25 Nëntor 2010

Ora: 20:00 – 02:00

Vendi: Rinora 4 (Riedmattstrasse 7, 8153 Rümlang)


Programi:
Afrim Aliu me Orkesër
DJ Muli, MC Beka & DJ Dalool
Grupi Shota

Hyrja: 15.- Fr.*

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2912
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Fr, 03. Dez 2010, 6:34

Flm., Baton84!
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
Beiträge: 1544
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10

Libra dixhitale ne shqip?

Sa, 04. Dez 2010, 1:09

. . . . . .
Zuletzt geändert von shqiptare am So, 03. Jul 2011, 23:40, insgesamt 1-mal geändert.

Estra
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 4413
Registriert: Di, 22. Mär 2005, 21:27

Sa, 04. Dez 2010, 8:44

nuk di a eshte mire, por linku eshte :wink:
http://lexoj.wordpress.com/category/libra/

Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
Beiträge: 1544
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10

Sa, 04. Dez 2010, 9:21

. . . . . .
Zuletzt geändert von shqiptare am So, 03. Jul 2011, 23:40, insgesamt 1-mal geändert.

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2912
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

So, 05. Dez 2010, 20:38

@ shqiptare, shiko dhe tek ky link:

http://www.lapsh-ch.com/Biblioteka/libelektronike.htm
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

_tetovare_
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 128
Registriert: Mi, 24. Nov 2010, 12:40

Fr, 10. Dez 2010, 10:59

po ka ndoshta sje ne ato rrethe ku jan shqiptaret :D

Genci85
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1991
Registriert: Mo, 03. Dez 2007, 10:58

Fr, 10. Dez 2010, 11:04

ka nja dy a tre :D :D :D
Shqiptaret e bojën mas miri!!

_tetovare_
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 128
Registriert: Mi, 24. Nov 2010, 12:40

Fr, 10. Dez 2010, 11:29

hahah ne rrethin ton pak ma teper :D

Nurije
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 358
Registriert: Sa, 31. Okt 2009, 12:32

Fr, 10. Dez 2010, 14:50

Ni mjek shqiptar, cili ka shku ne afri, kish pas thon niher: tu hec rruges pe takoj ni shqiptar invalid, dmth e kishte vetem ni kemb. Edhe pom pershendet mu ne gjuhen shqipe. Dhe e pyta veten, nese ne afrik egziston nje shqipetar me vetem ni kemb, sa shqipetari po jetojka me dy kemb :lol: dmth shqiptar ki kat shkojsh, edhe n afrik. ne australi e kan bile shqiptare nje lagj "veq per veti" me sa kam ni deri tash. bile quhet diqysh diqka me alba**

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

bitte löschen..............

Do, 06. Jan 2011, 14:24

bitte löschen.......
Zuletzt geändert von Alket am Do, 03. Nov 2011, 10:48, insgesamt 1-mal geändert.

anatalia
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 190
Registriert: Di, 28. Dez 2010, 16:09

Do, 06. Jan 2011, 17:49

po valla axhi jem ne Linz jeton.. te tregoj kur te shkojme edhe te thirri ne dark ;)

Zurück zu „Shqip“