Hermelin
New Member
New Member
Beiträge: 3
Registriert: So, 16. Dez 2018, 16:31

A flisni shqip? Sprachtandem Albanisch - Deutsch

Di, 18. Dez 2018, 19:45

Përshëndetje :)
Disa muaj më parë fillova të mësoj shqip, një gjuhë të mrrekullueshme dhe interesante.
Për fat të keq kam nevojë të gjej një bashkëbisedues(e) që të ushtrohem dhe të praktikoj shqipen.
Nëse ju, ose dikush që ju njihni, dëshironi të praktikoni gjermanishten, unë mund t'ju ndihmoj.
Në pritje të ndonjë përgjigjeje,
Faleminderit, Kristina
PS: Unë banoj në Lucernë

Benutzeravatar
Armend
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1415
Registriert: Di, 05. Jun 2007, 8:36

Re: A flisni shqip? Sprachtandem Albanisch - Deutsch

Do, 21. Mär 2019, 8:24

Pershendetje Kristina, edhe une jetoj ne Luzern :D

Te pershendes
Armendi
Athere kur ishte Jeta e bukur !!

Zurück zu „Albanische Sprache“