Benutzeravatar
FaLLinG
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 829
Registriert: Fr, 22. Jun 2007, 11:52

So, 08. Jun 2008, 0:45

Mark Twain: „Gib jedem Tag die Chance, der schönste deines Lebens zu werden.“

Benutzeravatar
inspiration
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1156
Registriert: Di, 12. Jun 2007, 12:44

Di, 17. Jun 2008, 23:50

Destiny's Child Dangerously In Love :(

http://youtube.com/watch?v=NCYPW6FXt0g
Koىσ√αяє

Ku ndodhet lumturia?

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Mi, 18. Jun 2008, 0:02

La vie en rose- ist das schönste französische Lied allerzeiten!!!


http://youtube.com/watch?v=r7IriIO9cAg
Me dogji malli moj nena ime...

Benutzeravatar
Melissa23
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2576
Registriert: Do, 25. Aug 2005, 12:10

Mi, 18. Jun 2008, 8:17

inspiration hat geschrieben:Destiny's Child Dangerously In Love :(

http://youtube.com/watch?v=NCYPW6FXt0g

më pëlqen shumë


kujtime :(

Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1789
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 23:55

Mi, 18. Jun 2008, 23:44

Adelina Ismaili - Kangen ma kan vra.mp3

http://www.kikirika.com/music/shqiptare ... %20vra.mp3

Benutzeravatar
Gjilan
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 194
Registriert: Fr, 25. Apr 2008, 12:59

Do, 19. Jun 2008, 11:32

Meda - Adem Jashari 8)


ju pershendes Gjilan
Die Liebe ist keine Wissenschaft !!!

Ikona
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 311
Registriert: Mi, 01. Mär 2006, 13:01

Fr, 27. Jun 2008, 21:11

pas ca vitesh kerkimi, krejt rastesisht mbase nuk e dija emrin e interpretueses, gjeta kete kenge te bukur kenduar nga Adriana Ceka "Mimoze e dashurise",

http://youtube.com/watch?v=QO3Cu9fRY4M&feature=related

ata te cilet ne vitet 80-kane degjuar radio tiranen do ta kujtojne kete ze qe te freskohen nen tingujt e kesaj kenge fantastike e kenduar nga nje femer magjepse, fatkeqesisht keso kengetare sa shkojne dhe zhduken nga faqja e dheut dhe leshojne skenen kengeve demoduese...

pha sa me paska marre malliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dhe ne shpie ne nostalgjine e asaj kohe rinore

Benutzeravatar
Denisa*
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 462
Registriert: Mi, 02. Mai 2007, 11:09

Fr, 27. Jun 2008, 22:54

Ikona hat geschrieben:pas ca vitesh kerkimi, krejt rastesisht mbase nuk e dija emrin e interpretueses, gjeta kete kenge te bukur kenduar nga Adriana Ceka "Mimoze e dashurise",

http://youtube.com/watch?v=QO3Cu9fRY4M&feature=related

ata te cilet ne vitet 80-kane degjuar radio tiranen do ta kujtojne kete ze qe te freskohen nen tingujt e kesaj kenge fantastike e kenduar nga nje femer magjepse, fatkeqesisht keso kengetare sa shkojne dhe zhduken nga faqja e dheut dhe leshojne skenen kengeve demoduese...

pha sa me paska marre malliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dhe ne shpie ne nostalgjine e asaj kohe rinore
Shume faleminderit per kete kenge, kam shume qe po e kerkoj. E dija melodine por nuk me kujtohej emri i kengetares. Atehere dhe mimozat kishin ngjyre tjeter..

Ikona
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 311
Registriert: Mi, 01. Mär 2006, 13:01

Fr, 27. Jun 2008, 23:59

Tungjatjeta Denisa,

vërtet kjo këngë mua më duket kryekëngë, nuk më kujtohej se kush e këndonte dhe teksti gjithëashtu jo, por njeriu kur kërkon diçka me të cilën identifikon kohën e kaluar e gjen çoftë edhe vite pas...

nuk thonë kot: rasti është mbret i botës dhe pikërisht krejt rastësisht e gjeta dhe u gezova tej mase....njashtu edhe lindita theodori hyn në këtë kategori....

te fala dhe dëgjim te këndshëm

Une...

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

So, 29. Jun 2008, 12:41

Ermira Babaliu Serenata Korçare
http://youtube.com/watch?v=NVWTnEaqHKk


Ermira Babaliu - Të kërkoj
http://www.youtube.com/watch?v=UuqREz2cBAE
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Mo, 11. Aug 2008, 20:35

Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
Denisa*
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 462
Registriert: Mi, 02. Mai 2007, 11:09

Di, 12. Aug 2008, 9:55

egnatia hat geschrieben:Trix- Veli Sahiti

http://de.youtube.com/watch?v=VfZw5wpyORs
Të gjitha këngët i ka të bukura por e preferuara ime është kjo :

http://de.youtube.com/watch?v=JUCaVd881 ... re=related
Amore, gli uomini che cambiano, sono quasi un ideale che non c'è


Je t'aime ma mie.

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Di, 12. Aug 2008, 23:15

Kenge per Ali Pashe Tepelena- http://www.youtube.com/watch?v=wWC79dWXZ2w

Ylli Baka - Me vjen mall per Tepelene- http://www.youtube.com/watch?v=c6_sC_6qdtU

Ermal Mamaqi - Mos Harro Te Vish- http://www.youtube.com/watch?v=Ut70mXpVvQM


Ermira Babaliu - Harroje dashurine- http://www.youtube.com/watch?v=-htu78Yye_M
Me dogji malli moj nena ime...

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Di, 12. Aug 2008, 23:17

Kete vit e degjoja kete kenge ne Shqiperi shume shpesh:Akcent - Jokerohttp://www.youtube.com/watch?v=BWj4Vdsh7j4
Me dogji malli moj nena ime...

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Di, 12. Aug 2008, 23:31

Ermira Babaliu- se do ti dua http://www.esnips.com/doc/ca104411-25d9 ... 20ti%20dua


Grupi i Tepelenës - Kënga e Nënës- http://www.youtube.com/watch?v=waemOaRI7gQ

Grupi Ali Pasha- Balade per Vasiliqine- http://www.youtube.com/watch?v=v6xZKg2vm7k
Me dogji malli moj nena ime...

Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1789
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 23:55

Fr, 15. Aug 2008, 6:02

Schön beruhigend dieses Lied von Vjollca Haxhiu. Das einzig schöne, obwohl ein bisschen monoton

http://www.youtube.com/watch?v=GL7ZlaYTC4M

Benutzeravatar
Malsia E Madhe
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 313
Registriert: Di, 29. Jul 2008, 13:10

Fr, 15. Aug 2008, 15:43

Am besten ist von Afrim Muçiqi- Thrret Prizreni

http://de.youtube.com/watch?v=8HMbelu2k ... re=related

Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10

Sa, 16. Aug 2008, 0:33

. . . . .
Zuletzt geändert von shqiptare am Mo, 04. Jul 2011, 22:11, insgesamt 1-mal geändert.

Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1789
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 23:55

Sa, 16. Aug 2008, 16:40

Etno Engjujt feat. Produkt 28 - Fanella Kuq e Zi

http://www.youtube.com/watch?v=6l7bSGnKMTA

Benutzeravatar
Malsia E Madhe
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 313
Registriert: Di, 29. Jul 2008, 13:10

Sa, 16. Aug 2008, 17:26

Geiles Lied!!! Kein Wunder für Malësor!!! :D

Zurück zu „Shqip“