Benutzeravatar
ReBeL
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 340
Registriert: So, 20. Apr 2003, 11:15

Lajme sportive nga Shqiperia

Mo, 04. Apr 2005, 12:47

Ketu mund te postoni dhe lexoni lajmet e reja nga Kampioantet Shqiptare te Futbollit, Basketbollit, Volleybollit, etj.
SEXO, LIBERTAD!!!
ANARQUIA SEXUAL!!!

Benutzeravatar
ReBeL
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 340
Registriert: So, 20. Apr 2003, 11:15

Futboll: 02.04.2005 - Rezultatet, Java e 29-të:

Mo, 04. Apr 2005, 12:55

Futboll:

02.04.2005 - Rezultatet, Java e 29-të:


Partizani - Teuta 1:0
SK Tirana - Egnatia 3:1
Shkumbini - Laçi 1:0
Vllaznia - Dinamo 0:2
Elbasani - Lushnja 3:1


Tabela/Klasifikimi:

1. SK Tirana 29 68
2. Elbasani 29 60
3. Vllaznia 29 49
4. Dinamo 29 48
5. Teuta 29 44
6. Partizani 29 42
7. KS Shkumbini 29 40
8. KF Lushnja 29 38
9. Egnatia 29 23
10. Laçi 29 1


Java e ardhshme:

Dinamo vs. Partizani 2005-04-09
Egnatia vs. Vllaznia 2005-04-09
Teuta vs. Elbasani 2005-04-09
Laçi vs. SK Tirana 2005-04-09
KF Lushnja vs. KS Shkumbini 2005-04-09

Ja edhe disa foto:
Bild
Partizani

Bild
Partizani vs. Tirana

Bild
Partizani vs. Tirana

Bild
Partizani vs. Tirana

Bild
Vllaznia ne "Qemal Stafa"

Bild
"Loro Boriçi"

Bild
"Loro Boriçi" i mbushur plot

Bild
"Loro Boriçi"

Bild
Tirana

Bild
Tirona-Ultras
Zuletzt geändert von ReBeL am Mo, 04. Apr 2005, 13:38, insgesamt 2-mal geändert.
SEXO, LIBERTAD!!!
ANARQUIA SEXUAL!!!

Benutzeravatar
ReBeL
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 340
Registriert: So, 20. Apr 2003, 11:15

Basketboll: Java e 24 nga Kampionati Shqiptar

Mo, 04. Apr 2005, 13:02

Basketboll:

Java e 24 nga Kampionati Shqiptar:


Dinamo vs Valbona 81-95
Tirana vs EDS 112-82
Partizani vs Studenti 63-73
Vllaznia vs Skënderbeu 90-67


Tabela/Klasifikimi:

Valbona 47 23-1 1890-1516
Dinamo 42 19-5 1880-1379
Partizani 37 13-11 1796-1660
SK Tirana 37 13-11 1849-1501
Studenti 37 13-11 1571-1467
Vllaznia 33 9-15 1698-1793
EDS 28 5-19 1392-1966
Skënderbeu 25 1-23 1262-2056

Me ekipin e Partizanit jane aktivizuar:
Thompson, Larry (1.94m, G) nga S.Alabama (NCAA)
Polfus, Jacob (1.89m, G) nga Finlandia (NCAA)
Begaj, Dejvis (1.99m, F/C) nga Humber (CAN)
Garo, Orion (2.07m, C) nga Dakota St. (NCAA)

Me ekipin e Dinamos jane aktivizuar:
Arnet, Damon (2.09m, C) nga St. Georgia (NCAA)
Serbo, Mikel (1.88m, G)
Mitku, Vidan (2.00m, F)
Kacori, Renaldo (2.02m, G)
Mema, Dritan (2.02m, F/C)
Saiti, Elvis (1.95m, G)
Me pare ka qene edhe Dino Tutovich (2,06m, C) te Dinamo, por aj tani ka ikur prap ne Amerike.

Me ekipin e Valbones jane aktivizuar:
Kasmi, Sokol (1.98m, G)
Shima, Gerti (2.05m, F/C)
Biberaj, Alfred (2.05m, C)
Gjeli, Marlen (1.83m, G)
Skonja, Fatmir (1.98m, F)
Bilalli, Afrim (1.98m, G)

Ja edhe disa foto:
Bild
Valbona vs. Tirana

Bild
Bilali (Valbona) vs. Tutovic (Dinamo)

Bild
Partizani vs. Valbona

Bild
Partizani vs. Valbona

Bild
Partizani vs. Tirana

Bild
Partizani vs. Tirana

Bild
Partizani vs. Studenti
SEXO, LIBERTAD!!!
ANARQUIA SEXUAL!!!

Benutzeravatar
Rasputin8383
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 113
Registriert: Mo, 11. Apr 2005, 18:26

Di, 19. Apr 2005, 17:29

Sot sa morra vesh, qe Hamdi Salihi ka prishur kontraten me skuadren greke PANIONIOS dhe ka vajtur te ekipi i Elbasanit, i cili do te marre pjese ne kupen e UEFA-s...

Benutzeravatar
Rasputin8383
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 113
Registriert: Mo, 11. Apr 2005, 18:26

Fr, 13. Mai 2005, 11:26

Teuta e Durresit ka fituar dje Kupen e Republikes!!!

Keshtuqe tashti jane keto ekipe qe do marrin pjese ne garat europiane:

Tirana (Championsleague)
Elbasani (UEFA Cup)
Teuta (UEFA Cup)
Dinamo (Intertoto)
Vllaznia (Intertoto)

Benutzeravatar
Etap
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 271
Registriert: Do, 08. Jul 2004, 23:50

Fr, 13. Mai 2005, 12:46

Per ket vit kemi ngel jashte neve sepse vetem nje ekip ka te drejte te marr pjese ne Intertoto. Po shpresojme qe vitin e ardhshem te behet dicka se u bene disa vite qe sjemi pretendet per titull.

Benutzeravatar
Rasputin8383
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 113
Registriert: Mo, 11. Apr 2005, 18:26

Fr, 13. Mai 2005, 16:58

Etap hat geschrieben:Per ket vit kemi ngel jashte neve sepse vetem nje ekip ka te drejte te marr pjese ne Intertoto. Po shpresojme qe vitin e ardhshem te behet dicka se u bene disa vite qe sjemi pretendet per titull.
Mos mer!!!

Une mendova qe edhe Vllaznia do marri pjese ne ndonje kupe europiane!!!

Te mos ishte aj ekipi i qelbur i Dinamos (pa histori, pa tradite), do te kishim vajtur neve per ne Intertoto!

Por te shofim se si do na shkojne punet vitin e ardhshem! Por me duket se duhej blere me shume lojtare te forte e cilesore, sepse me keto te tanishmit nuk do behet ndonje pune e veçante...

Benutzeravatar
Etap
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 271
Registriert: Do, 08. Jul 2004, 23:50

Fr, 13. Mai 2005, 22:01

Rasputin8383 hat geschrieben:
Etap hat geschrieben:Per ket vit kemi ngel jashte neve sepse vetem nje ekip ka te drejte te marr pjese ne Intertoto. Po shpresojme qe vitin e ardhshem te behet dicka se u bene disa vite qe sjemi pretendet per titull.
Mos mer!!!

Une mendova qe edhe Vllaznia do marri pjese ne ndonje kupe europiane!!!

Te mos ishte aj ekipi i qelbur i Dinamos (pa histori, pa tradite), do te kishim vajtur neve per ne Intertoto!

Por te shofim se si do na shkojne punet vitin e ardhshem! Por me duket se duhej blere me shume lojtare te forte e cilesore, sepse me keto te tanishmit nuk do behet ndonje pune e veçante...
edhe ato pak cilesor qe kan ngel jane duke biseduar me ekipe te tjera per te ikur, pra nese s bejne disa blerje te mira vitin e ardhshem do ta kemi pick..., imagjino ne Loro Borici nuk ka me se 500 tifoze per ndeshje tani (qe do te thote katastrofe e vertete per Vllaznine).

Pastaj me e keqja eshte se kualifikohet Dinamoja dhe i shet te gjitha ndeshjet duke na turperuar...

Benutzeravatar
ReBeL
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 340
Registriert: So, 20. Apr 2003, 11:15

Mo, 20. Jun 2005, 11:21

Dinamo hat 2:1 gegen den kroatischen Klub Varteks gewonnen!!!

Die Tore haben der peruaner Marinjo (5') und Qorri (15') erzielt... Es hätte am Ende auch 3:1 stehen können, wenn Gudjabi seine 100% Chance genutzt hätte!!!
SEXO, LIBERTAD!!!
ANARQUIA SEXUAL!!!

Benutzeravatar
ReBeL
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 340
Registriert: So, 20. Apr 2003, 11:15

Tre malazezë në provë tek ekipi i Vllaznisë

Di, 21. Jun 2005, 13:59

Basketboll-Meshkuj; 21-06-2005

Tre malazezë në provë tek ekipi i Vllaznisë

Gjergj Kola

"Dashuria" e nisur midis Vllaznisë dhe basketbollistëve nga Mali i Zi duket se do të vazhdojë edhe në sezonin e ri sportiv 2005-2006. Projektet që drejtuesit e skuadrës shkodrane kanë për të ndërtuar një ekip pretendent sezonin e ardhshëm, kanë bërë që ata të hedhin sytë nga tregu fqinj për përforcime. Ardhja e Bledar Gjeçajt nga Kosova ka sjellë një atmosferë entuziaste në ekip, por ai nuk është i vetmi që mund të vishet kuqeblu. Prej 3?4 ditësh, në Shkodër janë duke u provuar 4 basketbollistë nga Mali i Zi. Tre prej tyre, madje, kanë luajtur edhe në miqësoren ndaj ekipit të Ulqinit, duke treguar përgjithësisht një formë të kënaqshme. Të ardhurit janë: Mirko Radoviç (luan si anësor ose qendër), Sasha Garushoviç (luan si organizator) dhe Aleksandër Radunoviç (një shtatlartë që luan si qendër). Paraqitja e tyre në këtë miqësore i ka bërë përshtypje edhe trajnerit Petrit Osmani, i cili, me gjithë paraqitjen e mirë të tyre, nuk nxitohet të thotë diçka më tepër mbi fatin e tyre. "Normalisht, ne jemi ende duke bërë planet për sezonin e ardhshëm sportiv 2005-2006. Duke qenë kështu, vendosëm që t'i provojmë këta basketbollistët malazezë dhe më pas të shohim. Nëse vërtet na bindin, do të shohim mundësinë e qëndrimit të tyre në Shkodër, duke rritur edhe më shumë pretendimet tona në kampionatin e ardhshëm," ? ka thënë trajneri i Vllaznisë, Petrit Osmani.
SEXO, LIBERTAD!!!
ANARQUIA SEXUAL!!!

Benutzeravatar
Partizoni
Member
Beiträge: 72
Registriert: Mo, 20. Jun 2005, 18:00

Do, 23. Jun 2005, 14:33

Po lere ore, se Vllaznia s'ka ç'te boj sezonin e ardshem!
Morren prap Haxhiosmanoviçin, qe para dy vitesh i ka lon balte te gjithe! Osht i çik si paradokse!
Plako, te tregoj une lol, se kush ka me u bo kampion i Shqiperise:
PARTIZONI!
1.5 Million Euro do te investohen per nje skuader te re per sezonin e tjeter! Plus do bohet shoqeri aksionare dhe do morrin pjese edhe investore te huj, me i fjale, do blejne aksione te Partizonit investoret e huj!

S'ka Dinam as Tiron por ka vetem i Partizon
Demat e Kuq - Tifo group n° 1 ne Shqiperi!
Forca Partizoni, ti je zemra jone!
Tirone Tirone, te :-) :-)!

Benutzeravatar
Etap
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 271
Registriert: Do, 08. Jul 2004, 23:50

Sa, 25. Jun 2005, 23:51

Pa me trego pak sa here ka dalur Partizani kampion qe kur ka rene PPSH-ja, me duket se 0 here dhe nje gje vllaznia sikur te luaje edhe me ekipin shpresa eshte dhe do te jete me e forte se partizani!!!!

Lal ju eshte zbehur icik ai ylli po skeni c beni kshtu e ka ekonomia e tregut.

Dhe nje gje ate frazen qe e ke per firme e beson vetem ti sepse ne nje ndeshje te partizanit ska me shume se 50 tifoze ne stadium bilez edhe ato rreziket shkojne se sdine me se te merren.

Benutzeravatar
Partizoni
Member
Beiträge: 72
Registriert: Mo, 20. Jun 2005, 18:00

Mi, 29. Jun 2005, 13:14

Etap hat geschrieben:Pa me trego pak sa here ka dalur Partizani kampion qe kur ka rene PPSH-ja, me duket se 0 here dhe nje gje vllaznia sikur te luaje edhe me ekipin shpresa eshte dhe do te jete me e forte se partizani!!!!

Lal ju eshte zbehur icik ai ylli po skeni c beni kshtu e ka ekonomia e tregut.

Dhe nje gje ate frazen qe e ke per firme e beson vetem ti sepse ne nje ndeshje te partizanit ska me shume se 50 tifoze ne stadium bilez edhe ato rreziket shkojne se sdine me se te merren.
Ti lol me duket se s'ke qen nojher ne 1 ndeshje te Partizonit apo ne 1 ndeshje te kampionatit shqiptar ne pergjithesi (ne vitet e fundit)!
Une regullisht shkoj ne Shqiperi e nuk e loj pa shku ne 1 ndeshje ne Qemal Stafa (kuptohet, ndeshje te Partizonit)!
E nuk jon siç thu ti, vetem 50 tifoze! Shko me shiku 1 here 1 ndeshje midis Partizonit e Tirones! Do shofish se sa tifoze paska Partizoni (por per ket sezon mund me thon, qe nuk patem aq fat)!
Po ashtu ka vu re, qe tifozet e Tirones, Vllaznise apo Elbasonit jon ne shumic njerez te viteve 30a apo 40a! Kurse tifozet e Partizonit ne shumice jon njerez te moshes nga 15 deri 30 vjeç! Shumica jon çuna te rinje 18 deri 25 vjeç! Shifet se kush ka perspektiv!
Demat e Kuq - Tifo group n° 1 ne Shqiperi!
Forca Partizoni, ti je zemra jone!
Tirone Tirone, te :-) :-)!

Benutzeravatar
Rasputin8383
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 113
Registriert: Mo, 11. Apr 2005, 18:26

Fr, 01. Jul 2005, 12:03

Bild
Tirana ka fituar ne nje ndeshje miqesore kunder ekipit Lokomotive Tiblis me rezultatin 6:3!!!
Golat i kane shenuar: Rakli, (Bulku nuk humbas nje penalti), Merkoçi (triplete), Tafaj dhe Fagu (talent 17 vjeçar)

Benutzeravatar
Etap
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 271
Registriert: Do, 08. Jul 2004, 23:50

Sa, 02. Jul 2005, 19:04

Partizoni hat geschrieben:
Etap hat geschrieben:Pa me trego pak sa here ka dalur Partizani kampion qe kur ka rene PPSH-ja, me duket se 0 here dhe nje gje vllaznia sikur te luaje edhe me ekipin shpresa eshte dhe do te jete me e forte se partizani!!!!

Lal ju eshte zbehur icik ai ylli po skeni c beni kshtu e ka ekonomia e tregut.Dhe nje gje ate frazen qe e ke per firme e beson vetem ti sepse ne nje ndeshje te partizanit ska me shume se 50 tifoze ne stadium bilez edhe ato rreziket shkojne se sdine me se te merren.
Ti lol me duket se s'ke qen nojher ne 1 ndeshje te Partizonit apo ne 1 ndeshje te kampionatit shqiptar ne pergjithesi (ne vitet e fundit)!
Une regullisht shkoj ne Shqiperi e nuk e loj pa shku ne 1 ndeshje ne Qemal Stafa (kuptohet, ndeshje te Partizonit)!
E nuk jon siç thu ti, vetem 50 tifoze! Shko me shiku 1 here 1 ndeshje midis Partizonit e Tirones! Do shofish se sa tifoze paska Partizoni (por per ket sezon mund me thon, qe nuk patem aq fat)!
Po ashtu ka vu re, qe tifozet e Tirones, Vllaznise apo Elbasonit jon ne shumic njerez te viteve 30a apo 40a! Kurse tifozet e Partizonit ne shumice jon njerez te moshes nga 15 deri 30 vjeç! Shumica jon çuna te rinje 18 deri 25 vjeç! Shifet se kush ka perspektiv!
Keto qe thua ti per pune te tifozave thuaja dikujt qe se njeh Partizanin dhe skuadrat shqiptare dhe mund te te besoje por une e kam par Partizanin dhe e di sa tifoze i shkojne mesatarisht ne ndeshje.
kurse sa per tifozerine e Vllaznise ska skuader ne shqiperi qe mund te matet pasi ke nga mosha 6 - 80 vjec ne stadium, dhe nese vllaznia humb 5-6 ndeshje rresht ka prap me shume tifoze ne stadium se skuadrat e kryeqytetit.

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Fr, 08. Jul 2005, 13:06

Etap hat geschrieben:Keto qe thua ti per pune te tifozave thuaja dikujt qe se njeh Partizanin dhe skuadrat shqiptare dhe mund te te besoje por une e kam par Partizanin dhe e di sa tifoze i shkojne mesatarisht ne ndeshje.
kurse sa per tifozerine e Vllaznise ska skuader ne shqiperi qe mund te matet pasi ke nga mosha 6 - 80 vjec ne stadium, dhe nese vllaznia humb 5-6 ndeshje rresht ka prap me shume tifoze ne stadium se skuadrat e kryeqytetit.
Etapo, lere ate, se kur shkojne ne nje ndeshje 50 tifoze te Partizanit, atehere aj i shumezon ato 50 dhe i ben shpejte 5000 tifo!
Edhe Tirana ne nje ndeshje kunder Partizanit kishte me shume tifo se sa Partizani!
Partizani kete sezon eshte fundosur fare! Dhe siç duket, nuk ka ndermend Xhani te ndertoj ndonje ekip te forte! Vllaznia per vete ka blere dy lojtare defensiv deri tashti, por mund te blej edhe disa te tjere sipas asaj qe kishte thene Cela.

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Fr, 08. Jul 2005, 13:16

Sa qe kam lexuar, qe Ansi Agolli i Tiranes ka nenshkruar nje kontrate dyvjeçare me Neuchatel Xamax-in!

Po ashtu ish lojtari i Partizanit Florian Peqini ka mundesi te nenshkruaj nje kontrate me ekipin suedez Degerfors IF!

Edhe çuni i Milto Gurmes, Mario Gurma ka nenshkruar nje kontrate trevfeçare me ekipin grek te kategorise superiore Levadhiakos!

Tefik Osmani ka nenshkruar deri tashti nje parakontrate me ekipin Metalurg Zhaporozhnje (ne te njejtin ekip loze edhe Bledi Shkembi), por Osmani pritet qe se shpejti te nenshkruaj nje kontrate te plote!

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Fr, 08. Jul 2005, 13:27

Tashti sa lexova qe Vioresin Sinani kerkohet nga Steaua e Bukareshtit, CSKA e Sofies dhe nje ekip ukrainas!
Nuk e di sa i vertete eshte ky lajm, pasiqe tashti gjendemi ne nje faze te merkatos, e mediat "krijojne" nje thashetheme pas tjeteres!

Benutzeravatar
Rasputin8383
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 113
Registriert: Mo, 11. Apr 2005, 18:26

Fr, 08. Jul 2005, 14:25

Nje ekip i Bundesliges se dyte (zweite Bundesliga) eshte interesuar te blej Dorian Bylykbashin (lojtarin e Partizanit, i cili sezoni e kaluar u shpall golashenuesi me i mire)!

Benutzeravatar
Etap
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 271
Registriert: Do, 08. Jul 2004, 23:50

Fr, 08. Jul 2005, 15:32

O cuna do shkoje kush nga ju sot ne Grenchen te shohe FCK- YB per Uhrencup?

Zurück zu „Shqip“