albanien.ch Home
-
Forum

Forum Home
Bildergalerie
S'ka problem
Postkarten
Quiz

albanien.ch

albanien.ch
AlbInfo
S'ka problem - blog
News

-
Forumstools
Erweiterte Suche

 
albanien.ch Forum     Albanien - Meinungen & Fragen
 

A flisni shqip? Sprachtandem Albanisch - Deutsch

Erlernen der albanischen Sprache und Übersetzungen.

A flisni shqip? Sprachtandem Albanisch - Deutsch

Beitragvon Hermelin » Di, 18. Dez 2018, 19:45

Përshëndetje :)
Disa muaj më parë fillova të mësoj shqip, një gjuhë të mrrekullueshme dhe interesante.
Për fat të keq kam nevojë të gjej një bashkëbisedues(e) që të ushtrohem dhe të praktikoj shqipen.
Nëse ju, ose dikush që ju njihni, dëshironi të praktikoni gjermanishten, unë mund t'ju ndihmoj.
Në pritje të ndonjë përgjigjeje,
Faleminderit, Kristina
PS: Unë banoj në Lucernë
Hermelin
New Member
New Member
 
Beiträge: 3
Registriert: So, 16. Dez 2018, 16:31

Re: A flisni shqip? Sprachtandem Albanisch - Deutsch

Beitragvon Armend » Do, 21. Mär 2019, 8:24

Pershendetje Kristina, edhe une jetoj ne Luzern :D

Te pershendes
Armendi
Athere kur ishte Jeta e bukur !!
Benutzeravatar
Armend
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
 
Beiträge: 1413
Registriert: Di, 05. Jun 2007, 8:36
Wohnort: ...


Zurück zu Albanische Sprache

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: Google [Bot] und 5 Gäste