albanien.ch Home
-
Forum

Forum Home
Bildergalerie
S'ka problem
Postkarten
Quiz

albanien.ch

albanien.ch
AlbInfo
S'ka problem - blog
News

-
Forumstools
Erweiterte Suche

 
albanien.ch Forum     Albanien - Meinungen & Fragen
 

Shqipetaret - Egjiptianet ne Shqiperi / Egypter in Albanien

Für diejenigen, die Albanisch sprechen wollen.

Shqipetaret - Egjiptianet ne Shqiperi / Egypter in Albanien

Beitragvon TiranaAlb » Mi, 19. Okt 2016, 19:39

http://indigoeu.info/egjiptianet-e-shqi ... e-tv-vdeo/

Hasan Arapi kryetar i shoqatës Egjiptianë në Fier , në emision televiziv tregon shumë gjëra rrethë komunitetit Egjiptianë në Shqipëri ku ndër të tjëra fletë edhe për figura historike shqipëtare por me origjinë egjiptianë siç është Mentor Xhemaili i cili njihët për hitin “Për ty Atdhe” dhe për figurën tjetër Laver Bariun instrumentalist i njohur e shumë çka tjetër me të vertëtë ja vlenë të shikohët sepse dalin në pah shumë të vertëta.Im Text wird ein bekannter Albanien Egypter genannt Mentor Xhemaili.

Seine Musik ist einfach klasse. https://www.youtube.com/watch?v=A4MN40kMmF4
TiranaAlb
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 2766
Registriert: Di, 31. Mär 2009, 17:56
Wohnort: Srbija

Zurück zu Shqip

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 2 Gäste