albanien.ch Home
-
Forum

Forum Home
Bildergalerie
S'ka problem
Postkarten
Quiz

albanien.ch

albanien.ch
AlbInfo
S'ka problem - blog
News

-
Forumstools
Erweiterte Suche

 
albanien.ch Forum     Albanien - Meinungen & Fragen
 

Enver Hoxha dhe Protestat e 81 ne Kosove

Für diejenigen, die Albanisch sprechen wollen.

Enver Hoxha dhe Protestat e 81 ne Kosove

Beitragvon Illyrian^Prince » So, 03. Apr 2016, 22:15

Emisioni Zona Express është marrë sonte me demonstratat studentore të vitit 1981, përmes një dokumentari që zbulon dokumente ekskluzive nga Arkivi i MPJ’së së Shqipërisë.

Në dokumentar shpjegohen edhe rrethanat që e shtynë Enver Hoxhën që në vitin 81 të merret intensivisht me Kosovën. Shikojeni dokumentarin për të kuptuar më shumë për këtë kthesë të Diktatorit Shqiptar.

https://www.youtube.com/watch?v=wsrnKJVOwBw

:X:
Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 4135
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35
Wohnort: Kumanove/Illyrien

Zurück zu Shqip

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 2 Gäste