albanien.ch Home
-
Forum

Forum Home
Bildergalerie
S'ka problem
Postkarten
Quiz

albanien.ch

albanien.ch
AlbInfo
S'ka problem - blog
News

-
Forumstools
Erweiterte Suche

 
albanien.ch Forum     Albanien - Meinungen & Fragen
 

Pyetje dhe informacione te ndryshme

Für diejenigen, die Albanisch sprechen wollen.

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » Fr, 04. Jan 2013, 23:46

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:09, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » Sa, 05. Jan 2013, 0:19

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:09, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon egnatia » Sa, 05. Jan 2013, 11:45

shqiptare lexo më poshtë tek ky link:

http://ligjet.info/kodicivil/pjesa_iii/ ... C3%ABria_e
Zuletzt geändert von egnatia am Sa, 05. Jan 2013, 11:55, insgesamt 1-mal geändert.
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri
Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
 
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » Sa, 05. Jan 2013, 11:54

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:08, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon egnatia » Sa, 05. Jan 2013, 11:59

shqiptare hat geschrieben:Te punojsh dhe prape i takon nje pjese :|


Po! Më mirë është të merret një avokat, ai mund të ndihmojë. Ka raste, që ata persona të shtyjnë gjithë jetën me firmën e tyre, edhe pse e dinë, që veprojnë padrejtësisht.
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri
Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
 
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » So, 06. Jan 2013, 20:10

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:05, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon aa_tropoja » Mo, 07. Jan 2013, 17:22

Me radhe te gjata por ne tirane gjen me siguri ndihme nese e kerkon tek cdo person qe ke afer :-)
aa_tropoja
Member
 
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 12:08
Wohnort: Weil am Rhrin

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » Mo, 07. Jan 2013, 17:45

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:05, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon aa_tropoja » Mo, 07. Jan 2013, 17:53

po shqiptare i punuar mire eshte vetem se ne Tirane ke akoma probleme me rruget nuk ka tabela si ketu ne gjermani per fat te keq ishalla i bejne edhe ato presim ca do beje Basha :-)
aa_tropoja
Member
 
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 12:08
Wohnort: Weil am Rhrin

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » Mo, 07. Jan 2013, 18:13

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:04, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon aa_tropoja » Di, 08. Jan 2013, 8:06

po po te sakta jane por trafiku eshte katastrofe :-)
aa_tropoja
Member
 
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 12:08
Wohnort: Weil am Rhrin

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » Di, 08. Jan 2013, 8:19

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:04, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon aa_tropoja » Di, 08. Jan 2013, 8:26

po ti zgjuar je ne kete ore :-)
aa_tropoja
Member
 
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 12:08
Wohnort: Weil am Rhrin

Re: ju lutem informata dhe tregime shqiptaro-shqiperise

Beitragvon shqiptare » Di, 08. Jan 2013, 8:35

...............
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.
Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
 
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10
Wohnort: Tirana

Re:

Beitragvon besi499 » Mo, 15. Jan 2018, 20:24

Hhhjhnnnn
besi499
Member
 
Beiträge: 24
Registriert: Mo, 11. Jul 2005, 21:01

Vorherige

Zurück zu Shqip

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast