albanien.ch Home
-
Forum

Forum Home
Bildergalerie
S'ka problem
Postkarten
Quiz

albanien.ch

albanien.ch
AlbInfo
S'ka problem - blog
News

-
Forumstools
Erweiterte Suche

 
albanien.ch Forum     Albanien - Meinungen & Fragen
 

Gold AG ft Shaqir Cervadiku & Çun Lajçi - Shqiptar Stamboll

Kommentare zur albanischen Musik

Gold AG ft Shaqir Cervadiku & Çun Lajçi - Shqiptar Stamboll

Beitragvon Illyrian^Prince » So, 27. Sep 2015, 15:14

https://www.youtube.com/watch?v=vBdVzSgYfnA

Hammer Text!

Gold AG:
Ditet po shkojn po fluturojn si era
Qdo njeri jeton me probleme tjera
Disa fjal Shqipe per Shqypni po i foli
Jom Shqiptar Kosove , tani Shqiptar Stambolli.
Jom i lindun n'ket vend prej gjyshit kur ka ardh,
e mbaj men me mjekerr e me plisin e bardh.
M'folke shum fjal per fe e per atdhe:
bir mos e harro gjuhen e vendin ku kem le
Na jem Shqiptar prej Kosove more bir
Veni meti n'flak e kurr se pash te lir
Nese vjen dita najher mu liru
Hatri jem o bir ti mos e le pa shku.
Shko shife Tiranen,Shkupin e Prishtinen
Po mos i harro Ulqinin e Luginen
Amanetin mbaje kurr mos me harru
Kur ta sheh at ven syni merr frym edhe per mu.

Ref.: Shaqir Cervadiku:
O ju Shqipet rrit n'Stamboll,malli loti ju ka tret
Shkau ju hupi ne Anadoll
Shqiptar n'zemer keni mbet.
Dhe Kosove e Shqypnije ni flamur tkam pru
Me ja qu gjyshit te varri shpirti ka me ju qetsu.

QUN LAJCI:
"Neser bre bir kur Kosova te jet e lir
Mos e le pa e par at ven , spari shko per hatrin tem
Ku do te jesh ndihu krenar
kur t'pysin thuj jam Shqiptar.
Ahh Kosov fort mka mar malli
Ktu n'dhe te huj i vdekun per se gjalli."

Gold AG:
O mall i zemres qe lot n'sy mi qet
Trupi n'Stamboll,zemra n'Kosov um met
Oj dhembje e shpirtit e madhe sa qielli
Sikur n'atdhe a t'ngroh dikun dielli
Oj gjuh amtare veq ti gjall na ke majt
Sa her tkem ni me sy e zemer kan kajt.
O shka i mallkum ti pa mshir na ke vra
Deshte me lon Kosoven pa burra pa gra
Qdo gja Shqiptare me bo shkrum e hi
Me na lon pa gjuh pa nan e pa fmij
Pasha besen e Zotit me zemer tboj be
Na jem Shqiptar per Shqypni kem le
Pasha ondrrat e mija qe atje mqojn qdo her
Veq Zoti e din sa shum malli na merr
Nese vjen o vlla ti mem pa ket ver
mere pak dhe Kosove veq ni her ti mar er.

Ref.: Shaqir Cervadiku:
O ju Shqipet rrit n'Stamboll,malli loti ju ka tret
Shkau ju hupi ne Anadoll
Shqiptar n'zemer keni mbet.
Dhe Kosove e Shqypnije ni flamur tkam pru
Me ja qu gjyshit te varri shpirti ka me ju qetsu.
Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 4069
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35
Wohnort: Kumanove/Illyrien

Re: Gold AG ft Shaqir Cervadiku & Çun Lajçi - Shqiptar Stamb

Beitragvon TiranaAlb » So, 27. Sep 2015, 15:20

Illyrian^Prince hat geschrieben:https://www.youtube.com/watch?v=vBdVzSgYfnA

Hammer Text!

Gold AG:
Ditet po shkojn po fluturojn si era
Qdo njeri jeton me probleme tjera
Disa fjal Shqipe per Shqypni po i foli
Jom Shqiptar Kosove , tani Shqiptar Stambolli.
Jom i lindun n'ket vend prej gjyshit kur ka ardh,
e mbaj men me mjekerr e me plisin e bardh.
M'folke shum fjal per fe e per atdhe:
bir mos e harro gjuhen e vendin ku kem le
Na jem Shqiptar prej Kosove more bir
Veni meti n'flak e kurr se pash te lir
Nese vjen dita najher mu liru
Hatri jem o bir ti mos e le pa shku.
Shko shife Tiranen,Shkupin e Prishtinen
Po mos i harro Ulqinin e Luginen
Amanetin mbaje kurr mos me harru
Kur ta sheh at ven syni merr frym edhe per mu.

Ref.: Shaqir Cervadiku:
O ju Shqipet rrit n'Stamboll,malli loti ju ka tret
Shkau ju hupi ne Anadoll
Shqiptar n'zemer keni mbet.
Dhe Kosove e Shqypnije ni flamur tkam pru
Me ja qu gjyshit te varri shpirti ka me ju qetsu.

QUN LAJCI:
"Neser bre bir kur Kosova te jet e lir
Mos e le pa e par at ven , spari shko per hatrin tem
Ku do te jesh ndihu krenar
kur t'pysin thuj jam Shqiptar.
Ahh Kosov fort mka mar malli
Ktu n'dhe te huj i vdekun per se gjalli."

Gold AG:
O mall i zemres qe lot n'sy mi qet
Trupi n'Stamboll,zemra n'Kosov um met
Oj dhembje e shpirtit e madhe sa qielli
Sikur n'atdhe a t'ngroh dikun dielli
Oj gjuh amtare veq ti gjall na ke majt
Sa her tkem ni me sy e zemer kan kajt.
O shka i mallkum ti pa mshir na ke vra
Deshte me lon Kosoven pa burra pa gra
Qdo gja Shqiptare me bo shkrum e hi
Me na lon pa gjuh pa nan e pa fmij
Pasha besen e Zotit me zemer tboj be
Na jem Shqiptar per Shqypni kem le
Pasha ondrrat e mija qe atje mqojn qdo her
Veq Zoti e din sa shum malli na merr
Nese vjen o vlla ti mem pa ket ver
mere pak dhe Kosove veq ni her ti mar er.

Ref.: Shaqir Cervadiku:
O ju Shqipet rrit n'Stamboll,malli loti ju ka tret
Shkau ju hupi ne Anadoll
Shqiptar n'zemer keni mbet.
Dhe Kosove e Shqypnije ni flamur tkam pru
Me ja qu gjyshit te varri shpirti ka me ju qetsu.
Shqiperie.
TiranaAlb
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 2766
Registriert: Di, 31. Mär 2009, 17:56
Wohnort: Srbija

Re: Gold AG ft Shaqir Cervadiku & Çun Lajçi - Shqiptar Stamb

Beitragvon Illyrian^Prince » So, 27. Sep 2015, 15:44

Shqypni gegnisht.
Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 4069
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35
Wohnort: Kumanove/Illyrien

Re: Gold AG ft Shaqir Cervadiku & Çun Lajçi - Shqiptar Stamb

Beitragvon TiranaAlb » So, 27. Sep 2015, 16:14

Illyrian^Prince hat geschrieben:Shqypni gegnisht.Wenn du meinst :wink:
TiranaAlb
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 2766
Registriert: Di, 31. Mär 2009, 17:56
Wohnort: Srbija

Re: Gold AG ft Shaqir Cervadiku & Çun Lajçi - Shqiptar Stamb

Beitragvon Alket » Mi, 30. Sep 2015, 7:27

Per jetë t' jetës rroftë Shqypníja!
Alket
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35


Zurück zu Musik

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast