Seite 1 von 1

Kthimi ne atdhe

BeitragVerfasst: Di, 13. Dez 2016, 13:46
von Terstena
Ju pershendes te gjithve

Un jam i ri ner 20 vjet. Jetoj/kum lind ne zvicer edhe kam shum deshir mu kthy nkosov. Du te kthehem ne nje fshat qe gjindet ne komunen e Kamenices dhe du mu marr me bujqsi. Nese nuk um hec mir e kam edhe shtepin ne gjilan. Dua tju pys a ka ba dikush prej juve pervoj qe mu kthy ose e ka ba dikush njet? Edhe qka esht mendimi juve a mkishit than me shku a jo?

Re: Kthimi ne atdhe

BeitragVerfasst: Di, 27. Dez 2016, 1:51
von Malsia E Madhe
Tan po munohen me ik prej Kosove e me dal ne shtete zhvillueme e ti don me shkua ne shtetin ma te varfun ne evrop mu marr me bujqsi. Rri aty ku je se mir je.