albanien.ch Home
-
Forum

Forum Home
Bildergalerie
S'ka problem
Postkarten
Quiz

albanien.ch

albanien.ch
AlbInfo
S'ka problem - blog
News

-
Forumstools
Erweiterte Suche

 
albanien.ch Forum     Albanien - Meinungen & Fragen
 

SWIFT Code für Kosova

Investitionen und Wirtschaftsleben in Kosova.

SWIFT Code für Kosova

Beitragvon Strellci i Vertet » Mo, 10. Jun 2013, 15:20

http://www.koha.net/?page=1,3,148569

BQK-ja thotë se vendimi i SWIFT-it për përdorimin e një kodi të veçantë shtetëror për Republikën e Kosovës u mor si përgjigje në kërkesën e tyre, e cila u mbështet nga bankat qendrore të vendeve të grupit G-10 si dhe nga Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Botërore.

-------------------------------------------------------------------------------

Kosova bekommt nun endlich den eigenen SWIFT Code.Liebe grüsse strellci i vertet
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?
Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Zurück zu Kosova: Wirtschaft

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast