Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4316
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Enver Hoxha dhe Protestat e 81 ne Kosove

So, 03. Apr 2016, 22:15

Emisioni Zona Express është marrë sonte me demonstratat studentore të vitit 1981, përmes një dokumentari që zbulon dokumente ekskluzive nga Arkivi i MPJ’së së Shqipërisë.

Në dokumentar shpjegohen edhe rrethanat që e shtynë Enver Hoxhën që në vitin 81 të merret intensivisht me Kosovën. Shikojeni dokumentarin për të kuptuar më shumë për këtë kthesë të Diktatorit Shqiptar.

https://www.youtube.com/watch?v=wsrnKJVOwBw

:X:

Zurück zu „Shqip“