Benutzeravatar
Kratos
Member
Beiträge: 33
Registriert: So, 16. Mär 2014, 0:53

Sänger von WestSide Family Dr.Flori gestorben

Di, 18. Nov 2014, 2:32

Die Gruppe war in den 2000er Jahren recht bekannt, einer der Sänger Dr. Flori ist laut Medienberichten gestorben...

http://www.telegrafi.com/magazina/vdes- ... 25409.html

http://english.albeu.com/news/news/well ... ad/177469/

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: Sänger von WestSide Family Dr.Flori gestorben

Di, 18. Nov 2014, 14:14

E kur fillon per keq te shkoje deri ne fund
Me mire nje fund me dhimbje sesa dhimbje pafund
E shohin nje drite te vogel
Se me keq ska ku te shkoje
Vetem me besim te Zoti
Ky vend mund te shpetoje

I lehtë i qoftë dheu i Shqipërisë Mëmë,
i paharruar mbatë kujtimi i tij.
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

ArtisiasMama
Member
Beiträge: 8
Registriert: Di, 26. Mai 2015, 23:17

Re: Sänger von WestSide Family Dr.Flori gestorben

Mi, 27. Mai 2015, 0:08

Flm shumë që kujtoni emrin I shokut burrit tim qe edhe ka qenë pjesën e WestSideFamily-t...Akoma nuk kemi fjalë për kte që ka ndodhur...Të rroni dhe ta kujtoni ju lutem...

TiranaAlb
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2766
Registriert: Di, 31. Mär 2009, 17:56

Re: Sänger von WestSide Family Dr.Flori gestorben

Mi, 27. Mai 2015, 0:12

ArtisiasMama hat geschrieben:Flm shumë që kujtoni emrin I shokut burrit tim qe edhe ka qenë pjesën e WestSideFamily-t...Akoma nuk kemi fjalë për kte që ka ndodhur...Të rroni dhe ta kujtoni ju lutem...

Dite e zi per muziken Shqipetare.

Zurück zu „Musik“