Benutzeravatar
hansi
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 280
Registriert: Fr, 07. Jan 2005, 9:07

FC Dardania Basel

Di, 07. Mai 2013, 8:46

Motra dhe vllezër të nderuar/a

Në prag të 20 vjetorit të themelimit, FC Dardania Basel është shumë e sukseshme, të enjtën me 09.05.2013 ndeshët në finale për kupër e Basel-it,
si dhë në kampionat kryeson tabelën, që do të thotë se sezonin tjetër si pas të gjitha gjasave do të ngritën në ligën e 2. rajonale!

Për të gjithë dashamirët e sportit që kanë mundësi të jenë prezent:

Bild

Përshëndetje sportive :)

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: FC Dardania Basel

Di, 07. Mai 2013, 9:41

Faleminderit Hansi.
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
hansi
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 280
Registriert: Fr, 07. Jan 2005, 9:07

Re: FC Dardania Basel

Do, 23. Mai 2013, 14:41

TURNIR NË FUTBOLL

Për hirë të 20-Vjetorit të themelimit FC DARDANIA Basel organizon turnir në futboll të vogel. Turniri mbahet të diellen me 23.06.2013 në

SPORTANLAGEN BACHGRABEN
Hegenheimermattweg 150, 4123 Allschwil

Turniri luhet me sistem 5+1 lojtar, kurse lajmërimi i ekipit kushton CHF 150.-
Afati i fundit për lajmërim është 10.06.2013 me parapagim, përndryshe nuk konfirmohet pjesëmarrja në Turnir.

Numri i Ekipëve është i kufizuar, konfirmimi dhe plani i turnirit publikohen në webfaqen e klubit tonë http://www.fcdardania.ch

Shpërblimet:
Vendi i parë CHF 1000.-
Vendi i dytë CHF 500.-
Vendi i tretë CHF 300.-

Info: Pepe Rafuna 079/623’30’80
Info: Enver Hajdari 079/222’80’69
Info: fcdardania@gmx.ch

http://fcdardania.ch/Turnir_20_Vjetori.pdf

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: FC Dardania Basel

Mo, 10. Jun 2013, 12:52

FC Dardania ist am Sonntag mit dem letzten Spiel von der dritten in die zweite Liga aufgestiegen. :!: :X:
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
hansi
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 280
Registriert: Fr, 07. Jan 2005, 9:07

Re: FC Dardania Basel

Mi, 12. Jun 2013, 16:13

Strellci i Vertet hat geschrieben:FC Dardania ist am Sonntag mit dem letzten Spiel von der dritten in die zweite Liga aufgestiegen. :!: :X:
Ashtu është Strellci, ja pra edhe një artikull http://www.albinfo.ch/sq/sporti/dardani ... regjionale

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: FC Dardania Basel

Mo, 17. Jun 2013, 10:15

War eine sehr gute Feier am Freitag..... :X: es war sehr :moz: zum glück machte immer wieder jemand die Türe auf.
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Zurück zu „Leben in Westeuropa“