Terstena
New Member
New Member
Beiträge: 1
Registriert: Di, 13. Dez 2016, 13:19

Kthimi ne atdhe

Di, 13. Dez 2016, 13:46

Ju pershendes te gjithve

Un jam i ri ner 20 vjet. Jetoj/kum lind ne zvicer edhe kam shum deshir mu kthy nkosov. Du te kthehem ne nje fshat qe gjindet ne komunen e Kamenices dhe du mu marr me bujqsi. Nese nuk um hec mir e kam edhe shtepin ne gjilan. Dua tju pys a ka ba dikush prej juve pervoj qe mu kthy ose e ka ba dikush njet? Edhe qka esht mendimi juve a mkishit than me shku a jo?

Benutzeravatar
Malsia E Madhe
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 313
Registriert: Di, 29. Jul 2008, 13:10

Re: Kthimi ne atdhe

Di, 27. Dez 2016, 1:51

Tan po munohen me ik prej Kosove e me dal ne shtete zhvillueme e ti don me shkua ne shtetin ma te varfun ne evrop mu marr me bujqsi. Rri aty ku je se mir je.

Zurück zu „Kosova?!“